Alcatraz
powrót do listy

Alcatraz

"Alcatraz" koncentruje się na jednym z najbardziej tajemniczych i pozbawionych praw obywatelskich, amerykańskim więzieniu. Więzieniu, które obejmowało najniebezpieczniejszych zbrodniarzy - notorycznych morderców, gwałcicieli, porywaczy, złodziei i podpalaczy.

Kiedy detektyw wydziału policji z San Francisco Rebecca Madsen (Sarah Jones) zajmuje się sprawą makabrycznego morderstwa, odciski palców prowadzą ją na trop niespodziewanego podejrzanego: Jacka Sylvane’a (gościnnie Jeffrey Pierce), więźnia Alcatraz, który zmarł ponad 30 lat temu. Z uwagi na historię jej rodziny – zarówno jej dziadek, jak i przybrany wuj Ray Archer (Robert Forster) byli strażnikami w tym więzieniu – zainteresowanie sprawą detektyw Madsen wzrasta, a gdy enigmatyczny i tajemniczy agent rządowy Emerson Hauser (Sam Neill) próbuje przeszkodzić jej w śledztwie, całkowicie poświęca się rozwiązaniu zagadki.

Madsen zwraca się do eksperta od historii Alcatraz i fana komiksów, dr Diego „Doca" Soto (Jorge Garcia), aby pomógł jej wyjaśnić niewytłumaczalną serię zdarzeń. Wspólnie odkrywają, że Sylvane nie tylko żyje, ale też przebywa wolny na ulicach San Francisco, mszcząc się za wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat i zostawiając za sobą kolejne ofiary. Co zaskakujące, nie postarzał się ani o dzień od 1963 roku, kiedy w Alcatraz żelazną pięścią rządził naczelnik Edwin James (Jonny Coyne) i jego sadystyczny zastępca E.B. Tiller (Jason Butler Harner). Detektyw Madsen i dr Soto muszą sprzymierzyć się z Hauserem i jego technikiem Lucy Banerjeem (Parminder Nagra), aby przerwać serię zabójstw popełnianych przez Sylvane'a. Zagłębiając się w historię Alcatraz, sprawy zatuszowane przez rząd oraz dziedzictwo samej Rebeki, zespół odkrywa, że Sylvane jest tylko niewielką częścią o wiele większego i bardziej złowieszczego zagrożenia. Jest on wprawdzie pierwszym, ale szybko staje się jasne, że nie będzie ostatnim więźniem powracającym z Alcatraz...

W serialu występuje Jorge Garcia, wcielający się w rolę doktora Diego Soto, którego kariera zawodowa opiera się na odkrywaniu tajemnic Alcatraz. A także, Sam Neil w roli tajemniczego agenta Emersona Hausera, Jeffrey Pierce w roli powracającego więźnia Alcatraz – Jacka Sylvane'a oraz Sarah Jones jako agentka Rebecca Madsen.

tvnpix