Fringe: na granicy światów II
powrót do listy

Fringe: na granicy światów II

"Fringe" opowiada o trójce bohaterów, którzy prowadzą śledztwa związane ze zjawiskami paranormalnymi. Skoncentrują się oni głównie na fenomenach w nauce i medycynie.

Zespół tworzą agentka FBI Olivia Dunham (Anna Torv), genialny naukowiec Walter Bishop (John Noble) i jego nadzwyczaj inteligentny syn Walter  (Joshua Jackson), mający problemy z uzależnieniem od hazardu.

Na całym świecie występuje seria zbiorowych eksperymentów, znanych jako "Wzorzec" (w którym np. noworodek umarł ze starości kilka godzin po narodzinach, lub ludzie uwięzieni w autobusie za pomocą substancji przypominającej bursztyn) i nie są znane powody ich wykonywania. Olivia, Peter i Walter mają za zadanie zbadanie tych dziwnych wydarzeń oraz ustalenie źródła ich pochodzenia. Massive Dynamic jest firmą, która jest połączona ze "Wzorcem" i jest największą korporacją na świecie zajmującą się zaawansowanymi badaniami przy użyciu nowoczesnych technologii, które nie są ogólnodostępne i powszechnie znane. Oprócz tego Massive Dynamic posiada wiele własnych patentów, które kilkukrotnie przewyższają możliwościami powszechnie stosowane urządzenia.

tvnpix