Super Size Me
powrót do listy

Super Size Me

Jak to jest kiedy przez miesiąc żywisz się wyłącznie w restauracjach McDonald's? Po eksperymencie dokonanym przez Morgana Spurlocka już to wiemy. Inspiracją do nakręcenia filmu była relacja z procesu, który wytoczyły McDonalds'owi dwie kobiety. Oskarżyły korporację o spowodowanie u nich otyłości.

Rzecznik firmy na procesie twierdził, że podawane w sieciowej restauracji jedzenie jest jak najbardziej zdrowe i pożywne... Kto miał rację?

Ostatnim filmem w paśmie „Dokument w Siódemce" będzie „Super Size Me". Reżyser, producent i główny aktor dokumentu – Morgan Spurlock, przeprowadza eksperyment. Postanawia przez miesiąc żywić się wyłącznie w restauracjach McDonald's. Film jest zabawną i jednocześnie przerażającą historią, która wskazuje na problem sporej części Amerykanów.

Inspiracją do nakręcenia filmu dla Spurlocka była relacja z procesu, który wytoczyły McDonalds'owi dwie kobiety. Oskarżyły korporację o spowodowanie u nich otyłości (jedna z nich ważyła 120 kg). Rzecznik firmy na procesie twierdził, że podawane w sieciowej restauracji jedzenie jest jak najbardziej zdrowe i pożywne. Spurlock sprawdza prawdziwość tych słów na samym sobie.

Zwiastun filmu "Super Size Me"
Zwiastun filmu "Super Size Me"

tvnpix