W obcej skórze
powrót do listy

W obcej skórze

Oparty na prawdziwej historii, istny thriller dokumentalny o powrocie do domu zaginionego chłopca. Ale czy rzeczywiście jest on tym, za kogo się podaje?

Film zdobył Nagrodę BAFTA za najlepszy debiut reżyserski oraz był nominowany do Głównej Nagrody Jury na festiwalu Sundance w 2012 roku.

Latem 1994 roku, Nicholas Barclay znika bez śladu ze swojego w domu w San Antonio, w Teksasie. Rodzina i przyjaciele uruchamiają intensywne poszukiwania. Bez rezultatu. Czas działa na ich niekorzyść, a szanse na znalezienie Nicholasa maleją z każdym dniem. I gdy po 3 latach wszyscy przestają wierzyć, że kiedykolwiek go odnajdą, otrzymują niesamowitą wiadomość - Nicholas przebywa w Hiszpanii! Chłopak przyjeżdża do San Antonio. Co prawda inaczej wygląda i się zachowuje, ale rodzina usprawiedliwia to stresem związanym z porwaniem i rozłąką z najbliższymi. Wierzą Nicholasowi bezgranicznie, jednak z biegiem czasu coraz więcej osób nabiera podejrzeń co do tożsamości chłopaka...

"W obcej skórze" to świetnie zrealizowany film, w którym fabuła przeplata się z materiałami archiwalnymi, potęgując wrażenie w odbiorze dokumentu. Reżyser filmu, Bart Layton, po mistrzowsku buduje napięcie, szykując dla widza pełną zaskakujących zwrotów akcji i trzymającą w napięciu opowieść.

W obcej skórze
W obcej skórze

tvnpix