Wiadomości

powrót do listy

16 września: "Harry Potter i więzień Azkabanu"

16 września: "Harry Potter i więzień Azkabanu"
"Harry Potter i więzień Azkabanu" 

Groźny przestępca, czarodziej podejrzany o zdradę, Syriusz Black, uciekł z pilnie strzeżonego więzienia, z Azkabanu. Według wszelkiego prawdopodobieństwa uciekł, aby odszukać Harry'ego. Wtajemniczeni uważają, że Syriusz Black wskazał Lordowi Voldemortowi, gdzie ukrywają się rodzice Harryego i tym samym przyczynił się do ich tragicznej śmierci. Wiele osób twierdzi również, że celem jego ucieczki z więzienia jest dopełnienie zemsty i zabicie Harry'ego. Jakby tych przeciwności było mało, w Hogwarcie zadomowili się Dementorzy, przerażający strażnicy z Azkabanu, którzy mają chronić uczniów przed ewentualnym atakiem Syriusza Blacka. Dementorzy w bezwzględny sposób poczynają sobie ze swymi ofiarami, wysysają z nich dusze! Harry panicznie się ich boi. Dopiero profesor Lupin (David Thewlis), nowy nauczyciel obrony przed czarną magią, podpowiada Harry'emu, jak zachować spokój w obecności Dementorów.

Jakie naprawdę są intencje Syriusza Blacka? Co łączy go z profesorem Lupinem? Jakie, ukrywane skrzętnie przed światem tajemnice chce ujawnić profesor Snape (Alan Rickman)? I wreszcie, dlaczego wierny druh Rona, szczur Parszywek koniecznie chce uciec?


Harry dowie się tego wszystkiego pod warunkiem, że wykaże się ogromną odwagą, wielkimi umiejętnościami magicznymi, a także sprytem. W końcu pozna odpowiedź na wszystkie pytania i dowie się prawdy o Syriuszu Blacku i jego związkach ze swoją rodziną w przeszłości.

EMISJA W TVN 7:

 

niedziela, 16 września, 20:00

"Piętno przeszłości"
Następny artykuł:

"Piętno przeszłości"

tvnpix