Wiadomości

Przyjaciele: Najlepsze fragmenty odcinków 18-23 z sezonu 5
Przyjaciele: Joey magikiem 
Joey dostaje rolę i wyjeżdża do Las Vegas. Chandler i Monica obchodzą rocznicę. Rachel ma problemy z okiem. Zobaczcie, co wydarzyło się w kolejnych odcinkach 5 sezonu.

Odcinek 18

Rachel rozpoczyna wymarzoną pracę u Ralpha Laurena. Początki nie są jednak łatwe. Okazuje się bowiem, że zarówno jej nowa szefowa, Kim Clozzi (Joanna Gleason - "Boogie Nights," "Love & War") jak i jej współpracownica, Nancy (Megan Ward - "Melrose Place," "The Brady Bunch Movie") palą papierosy. Co gorsza, to właśnie podczas wspólnych przerw na papierosa podejmują wszystkie ważne decyzje biznesowe, nie konsultując ich wcześniej z nową koleżanką. Rachel, która nigdy dotąd nie paliła, postanawia udawać przed koleżankami, że podobnie jak one, jest nałogową palaczką. Liczy iż w ten sposób wzrośnie jej pozycja w pracy.

Odcinek 19

Przyjaciele: Urocza dostawczyni pizzy
Przyjaciele: Urocza dostawczyni pizzy
Ross zakochuje się w Caitlin (Kristin Dattilo), przesympatycznej dziewczynie z pizzeri. Niestety jego techniki uwodzenia pozostawiają wiele do życzenia. Ross zamawia pizzę za pizzą, żeby ponownie zobaczyć Caitlin, niestety każda jego kolejna rozmowa z dziewczyną wypada coraz gorzej. W końcu z pomocą Rossowi przychodzi Rachel, która widząc jego nieudolność, postanawia porozmawiać z Caitlin i przekonać ją, żeby umówiła się na randkę z Rossem. Rachel tłumaczy dziewczynie, że w rzeczywistości Ross jest bardzo fajnym facetem, choć czasami dziwnie się zachowuje. Caitlin ulega namowom Rachel i przekazuje przez nią swój numer telefonu dla Rossa. Tymczasem Joey nie może doczekać się premiery odcinka nowego serialu z jego udziałem. Specjalnie z tej okazji zaprasza nawet do siebie swoją ukochana babcię, (Lilyan Chauvin), która choć nie zna ani słowa po angielsku, również z niecierpliwością wyczekuje sceny z udziałem wnuka. Niestety ku ogromnemu zaskoczeniu przyjaciół, okazuje się, że scena z udziałem Joey’a została ostatecznie z serialu wycięta. Ratując sytuację Joey wybiega z pokoju na korytarz i tam filmuje siebie na kasetę video, po czym odwracając uwagę niezorientowanej babci, włącza kasetę ze swoim nagraniem, tak aby babcia myślała, że jej wnuk rzeczywiście pojawił się w telewizji.

Przyjaciele: Ross flirtuje
Przyjaciele: Ross flirtuje

Zostań w domu, bo Przyjaciele są w Siódemce! Pokaż, jak dzisiaj spotykacie się ze swoimi przyjaciółmi!

Odcinek 20

 

Podczas nieobecności Rossa Rachel wchodzi do jego mieszkania z zamiarem pożyczenia kilku składników do margarity. Kiedy zamierza już wychodzić, dzwoni telefon, a ponieważ Rossa nie ma w domu, włącza się automatyczna sekretarka. Przez przypadek więc Rachel słyszy nagranie byłej żony Rossa, Emily, która informuje go o swoim bliskim zamążpójściu i zarazem zastanawia się czy ich rozstanie było dobrym pomysłem. Kiedy Monika i Rachel zastanawiają się wspólnie, co zrobić z tym niespodziewanym telefonem, Rachel niechcący kasuje nagraną wiadomość. Przekonana jednak o tym, iż Ross powinien wiedzieć o informacji zostawionej mu przez Emily, zostaje w jego pokoju, żeby osobiście mu o wszystkim powiedzieć.

Odcinek 21

Przyjaciele: Phoebe i nowy chłopak
Przyjaciele: Phoebe i nowy chłopak
Kiedy Gary w tajemnicy zdradza Monice, że zamierza poprosić Phoebe, aby z nim zamieszkała, przyjaciółka natychmiast łamie obietnicę daną Gary’emu i od razu informuje o wszystkim Phoebe. Phoebe, która obawia się, że ich związek nie jest jeszcze gotowy na tak duży krok na przód, prosi Chandlera, żeby porozmawiał z jej partnerem i wybił mu z głowy pomysł wspólnego zamieszkania. Entuzjazm Gary’ego jest jednak tak przytłaczający, że nawet skrajny sceptycyzm Chandlera w tym przypadku na niewiele się może zdać. Kiedy Gary w końcu prosi Phoebe, aby z nim zamieszkała, ta zgadza się, ponieważ nie chce go zawieść. Jakiś czas później wyznaje mu jednak, że nie jest przekonana co do tego pomysłu. Ostatecznie jednak jego postawa - to, jak bardzo mu na niej zależy - przekonuje Phoebe, aby tym razem z pełną odpowiedzialnością przyjąć propozycję Gary’ego.

Odcinek 22

Przyjaciele: Rachel i problemy z okiem
Przyjaciele: Rachel i problemy z okiem

Joey otrzymuje propozycje zagrania głównej roli w filmie, do którego zdjęcia nagrywane mają być w Las Vegas. Korzystając z okazji Chandler bierze sobie kilka dni wolnego, by towarzyszyć przyjacielowi w podróży na drugi koniec kraju. Wkrótce po wyruszeniu w trasę Chandler nieświadomie przyznaje, iż nie wierzy, aby ten niskobudżetowy film, w którym ma zagrać Joey, miał być dla niego trampoliną do wielkiej, światowej kariery. Joey, urażony brakiem wiary w jego możliwości, karze przyjacielowi wysiadać z samochodu i wracać do domu na piechotę. Chandler ma wyrzuty sumienia, jednak, jak się wkrótce okazuje, miał bardzo dobre przeczucia. Kiedy Joey przyjeżdża do Las Vegas na plan, reżyser informuje go, że zdjęcia do filmu zostały wstrzymane i nie rozpoczną się dopóki nie uda się zgromadzić pieniędzy na sfinansowanie produkcji. Zrezygnowany Joey wstydzi się przyznać przed przyjaciółmi, że jego wielki film okazał się wielką porażką, dlatego podczas rozmowy telefonicznej stwarza pozory, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Tymczasem w rzeczywistości zamiast pracy na planie, Joey przyjmuje marną pracę w jednym z kasyn, słynącego z hazardu Las Vegas. Tymczasem Phoebe jest śmiertelnie obrażona na Rossa, nie może tylko przypomnieć sobie dlaczego. Kiedy zmęczony jej dziwnym zachowaniem Ross zmusza ją do przypomnienia sobie, czym tak bardzo wyprowadził ją z równowagi, okazuje się, że jego złe zachowanie jedynie jej się przyśniło. Rachel ma infekcję oka, ale udaje, że nic jej nie jest. W końcu Monika zabiera przyjaciółkę do lekarza, który przepisuje jej krople do oczu. Rachel, która panicznie boi się jakichkolwiek zabiegów przy jej oczach, nie używa jednak wskazanego przez specjalistę specyfiku. Ale tylko do czasu... Widząc, iż z własnej woli Rachel nie zakropli sobie lekarstwa do oczu, przyjaciele znajdują na nią inny sposób. Na wspólnie uzgodniony sygnał przytrzymują Rachel siłą i aplikują zapisane jej przez lekarza krople.

 

Odcinek 23

Z okazji pierwszej rocznicy ich pierwszej wspólnej randki Monika i Chandler postanawiają polecieć do Las Vegas i zrobić Joey’mu niespodziankę. Wszyscy przyjaciele wierzą bowiem, że Joey rzeczywiście pracuje w Las Vegas na planie filmu, w którym miał zagrać swoją pierwszą dużą rolę. Kiedy Monika i Chandler zdradzają swoje zamiary Phoebe, ona również postanawia jechać z nimi do Las Vegas. Wkrótce za jej namową do wspólnego wyjazdu obiecują przyłączyć się także Ross i Rachel. W trakcie podróży do Las Vegas Phoebe przez przypadek zdradza, że Monika jadła niedawno lunch ze swoim byłym narzeczonym, Richardem. Chandler, choć początkowo udaje, że nie jest tym faktem wzburzony, w rzeczywistości ma jej za złe, że próbowała to przed nim ukryć. Nieporozumienie kończy się wielka kłótnią, po której para rozstaje się w gniewie. Ostatecznie za namową Pheobe Monika postanawia przeprosić Chandlera za swoje zachowanie. Kiedy zmierza do jego pokoju, żeby się z nim pogodzić, znajduje jednak żeton i postanawia zagrać w ruletkę. Gra pochłania ją tak bardzo, że wkrótce zapomina, co zamierzała zrobić. Rachel i Ross, którzy z powodu pracy nie mogli tym samym samolotem polecieć z przyjaciółmi do Las Vegas, planują dołączyć do grupy dzień później. Jeszcze w Nowym Jorku Rachel, korzystając z okazji, że jest sama w domu, chodzi po mieszkaniu nago. Nie wie jednak, że ze swojego mieszkania, które mieści się dokładnie vis a vis, widzi ją Ross. Ross tymczasem jest przekonany, że Rachel czyni wobec niego niedwuznaczne propozycje i pośpiesznie udaje się do jej mieszkania, żeby oznajmić jej, iż jest gotowy skorzystać z jej zaproszenia. Podczas wspólnego lotu Rachel wielokrotnie nawiązuje do żenującego zachowania Rossa, świetnie się przy tym bawiąc. Ross nie pozostaje jej jednak dłużny i z równie dużym zaangażowaniem wymyśla złośliwości przeciwko Rachel.

Przyjaciele: Joey w Las Vegas
Przyjaciele: Joey w Las Vegas
"Przyjaciele" w soboty i niedziele o 11:05 w Siódemce!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Polskie poniedziałki w maju w Siódemce!
Następny artykuł:

Polskie poniedziałki w maju w Siódemce!

tvnpix