Wiadomości

Przyjaciele: Ten z urodzinami
Przyjaciele: Urodziny Rachel 
Rachel obchodzi 30. urodziny. To nie jest dla niej łatwe doświadczenie. Joey wraca do roli mówionej w serialu. Ben uczy się psocić.

Odcinek 14, sezon 7

Rachel obchodzi trzydzieste urodziny. Okazja ta skłania przyjaciół do przypomnienia sobie, jak każde z nich obchodziło swoją trzydziestkę. Wszyscy bowiem przeżywali tę okrągłą rocznicę z równym przejęciem, jak teraz Rachel. Ross, aby się dowartościować, z okazji swoich trzydziestych urodzin, postanowił kupić sobie elegancki samochód sportowy, którym mógłby zwracać na siebie uwagę innych. Joey rozpaczał, że Bóg nie dotrzymał umowy, jaką rzekomo między sobą zawarli i pozwolił, żeby Joey się „zestarzał”. Podczas trzydziestych urodzin Chandlera Joey rozpaczał z kolei, że i Chandler nie uchronił się od tej okrągłej rocznicy. Monika, tak bardzo przeżywała swoją trzydziestkę, że na zorganizowane dla niej w tajemnicy przyjęcie urodzinowe przyszła kompletnie pijana i w obecności swoich przyjaciół oraz rodziny kompletnie się zbłaźniła, przy okazji uświadamiając swoim rodzicom, że nie jest wcale takim ideałem.

Odcinek 15, sezon 7

Przyjaciele: Joey dostanie nowy mózg!
Przyjaciele: Joey dostanie nowy mózg!
Joey jest podekscytowany informacją, iż grany przez niego bohater z serialu "Days of Our Lives" obudzi się wreszcie ze śpiączki, w którą zapadł po transplantacji mózgu. Niestety przywrócenie jego bohatera do życia wiąże się z usunięciem z produkcji długoletniej gwiazdy serialu, aktorki Jessici Lockhart (w tej roli gościnnie występuje popularna aktorka Susan Sarandon – znana chociażby z filmu "Dead Man Walking"), wcielającej się w rolę Cecili. Aktorka nie może się pogodzić z tą brutalną dla niej decyzją producentów i początkowo o wszystko obwinia Joey’a, którego bohater otrzyma mózg granej przez nią postaci. Joey pociesza aktorkę i prosi o rady, które pomogłyby mu w pracy nad swoją postacią. W czasie nauki oboje bardzo się do siebie zbliżają. Tymczasem, Rachel i Phoebe spierają się, która z nich powinna spotkać się z nieznajomym mężczyzną, który zostawił telefon komórkowy w kawiarni. Obie sądzą, że właścicielem komórki jest przystojny mężczyzna, którego wcześniej widziały przy jednym ze stolików. Wkrótce okazuje się jednak, że właścicielem telefonu jest starszy pan, a młody mężczyzna, którego spodziewały się zobaczyć, jest tylko jego asystentem. Phoebe i tak umawia się z nim na randkę. Ross przygotowuje niespodziankę na ślub Moniki i Chandlera. Pomysł przyjaciela, choć oryginalny, nie przypada do gustu młodej parze – Ross bowiem chce zagrać podczas ich wesela na... kobzie.

Odcinek 16, sezon 7

Przyjaciele: Rachel i Ben
Przyjaciele: Rachel i Ben
Monika i Chandler szukają księdza, który udzieliłby im ślubu. Niestety żaden z duchownych, z którymi się do tej pory spotkali im nie odpowiada. Phoebe proponuje przyjaciołom, żeby zamiast księdzu pozwolili poprowadzić ceremonię któremuś ze znajomych, wystarczy bowiem, że osoba ta uzyska święcenia przez internet i może zastąpić księdza. Jako pierwszy na ochotnika zgłasza się Joey. Para nie jest jednak do końca przekonana do tego pomysłu, a kiedy Joey prezentuje przygotowaną przez siebie mowę, jego szanse jeszcze bardziej maleją. Chwilę później okazuje się, że do ślubu może w ogóle nie dojść, Monika bowiem przyznaje, że niewiele brakowało, żeby podczas pamiętnego pobytu w Londynie spędziła noc z Joey’em. I tyko fakt, iż Joey był zajęty dotrzymywaniem towarzystwa Felicity, spowodował, że Monika trafiła w ramiona Chandlera. Chandler bardzo źle przyjmuje tę wiadomość. Na szczęście Joey przekonuje go, że Monika kocha tylko jego i chce z nim spędzić znacznie więcej niż jedną noc – bo całe życie. Tymczasem Rachel, na prośbę Rossa, który pilnie zostaje wezwany na uczelnię, opiekuje się jego synem, Benem. Początkowo Ben nudzi się w towarzystwie Rachel. Jednak kiedy kobieta opowiada mu, jak w dzieciństwie żartowały sobie z siostrą z innych ludzi, Ben bardzo się ożywia. Wkrótce zaczyna również stosować różne sztuczki Rachel na swoich rodzicach, doprowadzając tym Rossa do białej gorączki. W końcu Ross z Benem łączą siły i razem obmyślają kawał, który chcą zrobić niczego nie przewidującej Rachel.

Odcinek 17, sezon 7

Przyjaciele: Przygotowania do wesela
Przyjaciele: Przygotowania do wesela
Monika znajduje przepiękną i idealnie na nią skrojoną sukienkę ślubną w jednym z ekskluzywnych butików dla nowożeńców. Na swoje nieszczęście w sklepie poznaje inną przyszłą pannę młodą, Megan Bailey (w tej roli gościnnie występuje Andrea Bendewald - "Suddenly Susan"), której daje kilka cennych rad, zdradzając przy tym swoje plany weselne - w tym datę swojego ślubu oraz nazwę grupy, która ma zagrać na jej weselu. Informuje również Megan, że te same suknie ślubne, które mierzą właśnie w drogim butiku, można kupić znacznie taniej na organizowanej następnego dnia przecenie w jednym ze sklepów w innej dzielnicy. Kiedy zgodnie z planem Monika zjawia się dzień później na przecenie, Megan również tam jest i co gorsza zamierza kupić jedyny egzemplarz wymarzonej sukienki Moniki. Z pomocą Rachel i Phoebe, Monika wyrywa z rąk Megan upatrzoną wcześniej suknię. Wkrótce jednak okazuje się, że Megan uprzedziła ją i złośliwie na dzień jej ślubu zamówiła grupę, którą Monika planowała zarezerwować na życzenie Chandlera, ale nie zdążyła. Megan obiecuje Monice, że zrezygnuje z grupy, jeśli w zamian Monika zdecyduje się oddać jej kupioną przez siebie sukienkę ślubną. Chcąc uszczęśliwić Chandlera, Monika zamierza ulec temu szantażowi. Tymczasem, Ross i Joey, nie zdając sobie z tego sprawy, umawiają się na randkę z tą sobą kobietą – ich nową, bardzo atrakcyjną sąsiadką, Kristen Lang (w tej roli gościnnie występuje Gabrielle Union - "Bring It On"). Kiedy, dzięki „uprzejmości” Chandlera dowiadują się, że osoba, z którą od niedawna się spotykają to ta sama kobieta, Ross i Joey postanawiają, żeby to Kristen wybrała, z którym z nich chce się związać. Niestety, kiedy Kristen niespodziewanie staje się świadkiem kłótni między przyjaciółmi, rezygnuje z obu znajomości.

Przyjaciele: Joey i Ross mają tą samą dziewczynę
Przyjaciele: Joey i Ross mają tą samą dziewczynę

Odcinek 18, sezon 7

Przyjaciele: Nominacja dla Joey'a
Przyjaciele: Nominacja dla Joey'a

Joey jest podekscytowany uzyskaniem nominacji do nagrody przyznawanej gwiazdom seriali telewizyjnych za jego kreację w telenoweli "Days of Our Lives". Na ceremonii rozdawania statuetek Joey pojawia się w towarzystwie Rachel, która jest wielką fanką jego serialu i bardzo mu kibicuje. Tuż przed rozpoczęciem wielkiej gali przyjaciółka daje mu kilka rad i pomaga w przećwiczeniu odpowiedniej miny, którą powinien zrobić, jeśli okaże się, że zamiast niego wygrał inny kandydat. Zgodnie z instrukcjami Rachel Joey ma udawać, że cieszy się z sukcesu serialowego kolegi. Niestety, kiedy okazuje się, że nagroda nie trafi do jego rąk, Joey nie umie ukryć swojego rozczarowania. Wkrótce jednak Joey ma okazję odebrać nagrodę, tyle że w imieniu serialowej koleżanki Jessici Ashley (w tej roli gościnnie występuje ALISON SWEENEY – prawdziwa gwiazda serialu "Days of Our Lives"), która nie mogła zrobić tego osobiście. Spragniony wyróżnienia Joey postanawia przywłaszczyć sobie statuetkę koleżanki. Rachel przekonuje go jednak, że nie wolno mu tego zrobić. Razem udają się do aktorki, żeby oddać jej wygrane trofeum. Jednak kiedy okazuje się, że dla gwiazdy kolejna statuetka nic nie znaczy, Jeoy już bez skrupułów zatrzymuje nagrodę dla siebie. Tymczasem, Monika słuchając jak Phoebe opowiada o swoim nowym przyjacielu, po raz pierwszy zaczyna czuć niepewność w związku ze zbliżającym się ślubem. Dociera bowiem do niej, że już nigdy nie zazna tych emocji, które towarzyszą rodzącemu się uczuciu, pierwszy randkom i pierwszym pocałunkom z nowo poznanym partnerem. Swoimi odczuciami dzieli się z Chandlerem, on jednak nie podziela tych obaw, wręcz przeciwnie, jest podekscytowany faktem, że spędzi z Moniką całe życie.

 

Przyjaciele w soboty i niedziele po 11:00!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Przyjaciele: Czy leci kometa?
Następny artykuł:

Przyjaciele: Czy leci kometa?

tvnpix